IDEF'17 13. SAVUNMA SANAYİ FUARINDA YERİMİZİ ALIYORUZ

Bu yıl 9-12 Mayıs tarihleri arasında TÜYAP fuar merkezinde 13. sü düzenlenen IDEF 2017 uluslararası savunma sanayii fuarında 3. salon 318/D standında yerimizi alacağız. 

Trafo Sektörü KEMSAN Yeni Nesil Trafo Test Konvertör lerini Kullanılmaya başladı


        Uzun bir Ar-Ge süreci ile yenilenen KEMSAN Marka Trafo Test Konverteri özellikle çok düşük THD değerleri ile ön plana çıkıyor. İstenilen değerde ayarlanabilir çıkış gerilimi, ve seçilebilir çıkış frekanslarında elde edilen çıkış gerilim THD değerleri lineer Yükte %0,2 den , non-lineer yükte ise %3 ten düşüktür.
        
        Yeni nesil Trafo Test Konverter lerimiz BEST Trafoya 2 adet300kVA ve 1 adet 600kVA, Beta Trafoya 1 adet 100kVA, Techno Steel Prosessing Turkey e ( TSP Turkey ) 1 adet 100 kVA Olarak Teslimatları tamamlanmıştır. Resimde yeni nesil Trafo Test Konverteri tanıtım toplantısında BEST Trafo ya teslimatı yapılan 600kVA Konverterin fabrika testleri görülüyor.

MOSHIP TCG ALEMDAR ( A 582 ) DENİZ KUVVETLERİNE TESLİM EDİLDİ

       
        2 adet 700kVA Frekans Konvertörü, farklı güçlerde tek ve çift çıkışlıRectifierler ve UPS ler gibi güç elektroniği sistemleri KEMSAN tarafındansağlanan ve İstanbul Tersanesinde üretimi gerçekleştirilen Denizaltı Kurtarma Ana Gemisi  ( MOSHIP ) TCG Alemdar A-582 yapılan törenle Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edilerek hizmete girdi.

TRAFO SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ FİRMALARI KEMSAN FABRİKAMIZDA TOPLANDI

Trafo Test Konverterleri için geliştirdiğimiz digital kontrol sistemi algoritmaları ve non lineer yük altında cihazların performansı konusunda bilgilendirme yapıldı.
        
         Gerçekleştirdiğimiz tanıtım toplantısı ile Fabrikamızda Sektörün önde gelen temsilcilerine konu ile ilgili bilgi aktarılmıştır. Firma temsilcilerinin BEST Transformatör AŞ için üretilen 600kVA gücünde Konverterin fabrika kabul testlerine katılmış ve elde edilen çıkış gerilim THD değerlerinin lineer Yükte %0,2 den , non lineer yükte ise %3 ten düşük olduğunu gözlemişlerdir.